Ana içeriğe atla

Eğitim Öğretim

İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü, TED Üniversitesi’nin eğitim anlayışının ışığında, öğrenciyi merkeze alan ve karşılıklı etkileşime dayalı eğitim yöntemiyle hareket eder. Bu yöntemle derslerde yapılan grup çalışmaları, sınıf içi tartışma ve sunum yapma gibi uygulamalarla öğrenciler öğrenmede etkin rol alırlar.

İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünün öğretim dili İngilizcedir. Programa devam edebilmek için yeterli İngilizce bilgisine sahip olmayan öğrenciler, TED Üniversitesi İngilizce Dil Okulu’nda filoloji bölümünün gerekliliklerine uygun olarak düzenlenmiş özel dil programını takip ederek İngilizce yeterliğini kazandıktan sonra bölüm programına başlayacaklardır.

Müfredatımız, yenilikçi eğitim anlayışımıza uygun olarak, İngiliz ve Amerikan edebiyatında seçilen eserlerin yanı sıra İngilizce dilinde diğer ülkelerde yazılan edebiyat eserlerini de içermektedir. Öğrencilere kültür ve edebiyat alanında zengin bir yelpaze sunan bölüm içi seçmeli derslerde dünya edebiyatı, popüler kültür ve sinema alanlarında, film uyarlamalarının ve müzik yapıtlarının incelendiği dersler de yer almaktadır.

Öğrenciler, farklı bölümlerden ortak alan dersleri alarak temel bilim ve akademik beceriler alanlarında sağlam bir altyapı oluştururlar. Son senelerinde, dört sene boyunca elde edilen kuramsal bilgi ve dil becerilerini sergileyecekleri bir bitirme tezi sunarlar.